No 18. līdz 30. septembrim Latvijā viesosies pasaulē plašu atzinību guvušie balss pētnieki un pedagogi Džoanna un Kenets Bozmani (Joanne and Kenneth Bozeman), kas ar dziedātājiem, vokālajiem pedagogiem, koru diriģentiem un balss aprūpes speciālistiem dalīsies zināšanās par balss akustiku un hormonālo pārmaiņu ietekmi uz dziedātāju balsi dažādos vecumposmos.

Latvijas dziedāšanas skolotāju asociācijas (LDSA) organizēto vizīti pedagogi uzsāks ar atklāšanas lekcijām visiem interesentiem Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā (JVLMA) 18. septembrī, kam sekos izvērsta programma ar atklātām praktiskām nodarbībām, individuālām konsultācijām un padziļinātām lekcijām gan Mūzikas akadēmijas studentiem un mācībspēkiem, gan Nacionālās Mākslu vidusskolas Rīgas Doma kora skolas (NMV RDKS), Liepājas un Ventspils mūzikas vidusskolu audzēkņiem, kas apgūst akadēmiskās dziedāšanas, muzikālā teātra vai kora dziedāšanas un diriģēšanas programmas.

Balss aprūpes speciālistiem un attiecīgo nozaru studentiem - audiologopēdiem, foniatriem un citiem interesentiem - 30. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē (Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Anniņmuižas bulvārī 26a) būs iespēja klausīties lekcijas par vokālās akustikas un psihoakustikas nozīmi klīniskajā praksē (K. Bozmans), kā arī hormonālo pārmaiņu, Ēlersa-Danlosa sindroma un POTS (posturālās ortostatiskās tahikardijas sindroma) ietekmi uz balsi un dziedāšanu (Dž. Bozmane). Visas lekcijas un nodarbības notiks angļu valodā.

Džoanna un Kenets Bozmani ir akadēmiskās dziedāšanas skolotāji ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi pedagoģijā. Viņu audzēkņi uzstājas Vācu operā Berlīnē, Metropoles operā Ņujorkā, uz skatuvēm Drēzdenē, Hjūstonā, Bostonā, Kolorado, Vašingtonā, Sietlā un citur. Paralēli praktiskajai vokālajai pedagoģijai abi pievērsušies arī balss pētniecībai un ar saviem atklājumiem iepazīstinājuši Starptautiskajā Vokālo pedagogu kongresā ICVT, Eiropas Balss konferencē PEVoC, Ziemeļamerikas vokālo pedagogu asociācijas NATS un Amerikas Vokoloģijas asociācijas PAVA rīkotajos semināros ASV un Kanādā.

PIETEIKŠANĀS ANKETA LEKCIJU UN NODARBĪBU VĒROŠANAI
PIETEIKŠANĀS ANKETA AKTĪVAJIEM DALĪBNIEKIEM


Norišu plāns

Trešdien, 18. septembrī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā
Plkst. 14.00 vizītes atklāšana un lekcijas:
1) K. Bozmans “Introduction to practical vocal acoustics and kinesthetic voice pedagogy” (90 min)
2) Dž. Bozmane “The Hormonal Seasons and the Female Singing Voice” (90 min)
3) K. Bozmana praktiskā nodarbība balss funkciju vizualizēšanai ar reāllaika spektogrāfijas palīdzību (60 min)

No ceturdienas, 19. septembra, līdz svētdienai, 22. septembrim, JVLMA
plkst. 10.00-13.00 un 14.30-17.30
1) K. Bozmana atklātās nodarbības JVLMA studentiem LMT kamerzālē (ar publiku)
2) Dž. Bozmanes individuālās konsultācijas dziedātājām (bez publikas)

Otrdien, 24. septembrī, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā
1) Ievadlekcijas Liepājas un Ventspils mūzikas vidusskolu pedagogiem un audzēkņiem (10.00-12.00)
2) Džoannas un Keneta Bozmanu meistarklases (13.00-16.00)

Trešdien, 25. septembrī, Nacionālajā Mākslu vidusskolā Rīgas Doma kora skolā
plkst. 10.00-12.30 lekcijas bērnu, pusaudžu un jauniešu vokālajiem pedagogiem
plkst. 14.00-17.00 atklātās Dž. un K. Bozmanu vokālās nodarbības RDKS vidusskolas vecuma audzēkņiem

Ceturtdien, 26. septembrī, NMV RDKS
plkst. 10.00 K. Bozmana lekcija muzikālā teātra programmu pedagogiem un audzēkņiem par beltinga akustikas principiem
plkst. 11.30-13.00 un 14.30-16.00/16.45 atklātās Dž. un K. Bozmanu vokālās nodarbības muzikālā teātra programmas audzēkņiem

Piektdien, 27. septembrī, NMV RDKS
plkst. 10.00-12.00 lekcijas par vokālo akustiku un hormonu ietekmi uz balsi koru diriģentiem, vokālajiem pedagogiem, dziedātājiem
plkst. 13.30-14.30 atklāts RDKS jauktā kora mēģinājums ar Dž. un K. Bozmanu piedalīšanos
plkst. 15.00-16.30 paneļdiskusija "Vokālā pedagoģija 21. gadsimtā" A. Bētiņa vadībā ar Dž. un K. Bozmaniem, A. Jankavu, Z. Šmiti, U. Stadi, A. Putniņu, I. Pavāri

Pirmdien, 30. septembrī, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Anniņmuižas bulv. 26a
lekcijas balss aprūpes speciālistiem un pētniekiem:
1) plkst. 13.00 Dž. Bozmane “Singing with Hypermobility, Hypermobile Ehlers-Danlos Syndrome and Postural Orthostatic Tachycardia Syndrome (POTS) (90 min)
2) ~ plkst. 14.45 K. Bozmans “Introduction to practical vocal acoustics and kinesthetic voice pedagogy” (90 min)
3) ~ plkst. 16.30 Dž. Bozmane “The Hormonal Seasons and the Female Singing Voice” (90 min)

Šis projekts tiek organizēts ar BAFF – Baltijas-Amerikas Brīvības fonda – un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu:







Asociācijas biedrus un visus interesentus aicinām uz 18. konferenci "Es dziedu" Siguldā!


Konferences sākums piektdien, 2. augustā, plkst. 13.30 (reģistrācija no 13.00), noslēgums - svētdien, 4. augustā plkst. 15.00.

Turpināsim skaistas tradīcijas - no rītiem vingrosim kopā ar Gitu Rebeku Dirveiku, tiksimies ar latviešu mecosoprānu Zandu Švēdi, klausīsimies Anša Bētiņa un Tinces Strazdiņas lekcijas, dalīsimies pieredzē savā starpā. Meistarklasēs šogad ar interesi vērosim Amsterdamas konservatorijas pedagoģes Ksenijas Meijeres (Xenia Meijer, Nīderlande) darbu, ar kura pamatprincipiem grāmatas "Sabalansēta dziedāšana" autore iepazīstinās arī teorētiskā ievadlekcijā un praktiskā grupas nodarbībā stājas un elpošanas treniņam. Mūzikas skolu topošos absolventus konsultēs Ance Ķirse no Rīgas Doma kora skolas un Kalvis Kalniņš no Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas, kuri savu meistarklašu noslēgumā arī analizēs viens otra darbu, dalīsies iespaidos un iesaistīs diskusijā auditoriju. Piektdienas vakarā gides Aigas Auziņas vadībā dosimies ekskursijā pa Siguldu, savukārt sestdienas vakarā viesosimies pie Māra Mitrevica Gaujas plostnieku muzejā, kur mūs piknikā sagaidīs īsta plostnieku zupa.

Konferences dalībnieki saņems apliecību par tālākizglītību ne mazāk kā 16 stundu apjomā. LDSA biedriem dalība ir bez maksas, ja samaksāta biedra nauda (30 EUR gadā). Dalība biedru audzēkņiem - 25 EUR, interesentiem - 60 EUR, Siguldas pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem un audzēkņiem - bez maksas.

Pieteikšanās līdz 28. jūlijam, AIZPILDOT ANKETU ŠEIT!
Uz tikšanos!

Webinar by Eleonore Marguerre

To register please fill out this form.


Eleonore Marguerre, born into a belgian-german musician’s family in Heidelberg, studied singing at the Vienna University of Music where she passed her Diploma with distinction. She won prizes at Voice Competitions like Leyla Gencer or the Boris Christoff Competition. After some years as a Soloist at Nationaltheater Weimar she is now pursuing an international career, singing at houses like Theatre la Monnaie in Brussels or New National Theatre Tokyo roles from Gounods „Marguerite“ or „La Traviata“ but also modern repertory like Mark Grey’s new opera „Frankenstein“ or Natascha in „War and Peace“.

2023 Marguerre is singing „La Grande-Duchesse de Gérolstein“ at Staatstheater Nürnberg, „Merry Widow“ at Oper Bonn as well as „Rheingold“ in Brussels or „Fledermaus“ in Tokyo. 2021 traveled in France for a „Bat“ to Avignon, Toulon und Rennes, and sang „Faust“ at the Opera of Wroclaw. In 2022 she sang Hindemith’s "Neues vom Tage“ at Musiktheater im Revier, „Merry Widow“ at Opera Wuppertal as well as the Baroque Opera „Talestri“ at Staatstheater Nürnberg. Apart from singing, Marguerre published a Singer’s Guide to Germany „Earn a Fee for your High C“, and is hosting a German operaguide Podcast „Leonore and Fidelio“ as well as 9 CDs, a.o. Mozart’s Fragment "Demofonte", Suppé’s "Schöne Galathee" and Max Bruch’s „Lay of the Bell“.



Asociācijas biedrus un visus interesentus aicinām uz 17. konferenci "Es dziedu" Dobelē!


Konferences sākums plānots piektdien, 18. augustā, plkst. 13.30 (reģistrācija no 13.00), noslēgums - svētdien, 20. augustā plkst. 15.00. Precīzāku plānu ar nodarbību laikiem nosūtīsim dalībniekiem, tuvojoties konferencei.

Turpināsim skaistas tradīcijas - no rītiem vingrosim kopā ar Līgu Kušneri, tiksimies ar personību - Latvijā un ārvalstīs bagātīgu pieredzi guvušo ansambļu dziedātāju Jāni Strazdiņu -, klausīsimies Antras Jankavas, Ivetas Aunītes, Lanas Burmistrovas un citās lekcijās, dalīsimies pieredzē savā starpā. Meistarklasēs šogad ar interesi vērosim Marikas Austrumas darbu ar jaunajiem dziedātājiem gan ansambļu, gan solodziedāšanas formātā. Savukārt sestdienas pēcpusdienā dosimies ekskursijā uz Dobeles pili un vakarā tiksimies piknikā pie Ķestermeža estrādes.

Konferences dalībnieki saņems apliecību par tālākizglītību 20 stundu apjomā. LDSA biedriem dalība ir bez maksas, ja samaksāta biedra nauda (25 EUR gadā). Dalība biedru audzēkņiem - 25 EUR, interesentiem - 50 EUR, Dobeles pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem - bez maksas.

Pieteikšanās līdz 31. jūlijam, AIZPILDOT ANKETU ŠEIT!
Uz tikšanos!

Konferences programma: